محلول رسوب زدا یا رسوبگیر مایع به منظور حذف رسوبات آهکی ، کربنات ، فسفات و سایر رسوبات معدنی در تمامی سطوح و خطوط تبادل حرارتی در تاسیسات و تجهیزات سرمایشی و گرمایشی مانند برجهای خنک کننده ، چیلرها ، دیگ های بخار ، رادیاتورها ، کولرهای آبی و گازی و . . . بکار می رود و مانع خورندگی و فرسودگی سطوح فلزی می گردد و در بسته بندی های 1 لیتری ، 4 لیتری و 20 لیتری در شرکت تولیدی پرک شیمی عرضه می گردد .

محلول رسوب زدا ( ضد رسوب )

کاربردهای دیسکلر ، امروزه در صنایع مختلف به ویژه در صنعت تأسیسات و تجهیزات سرمایشی و گرمایشی از آب به عنوان یک سیال ایده‌آل استفاده می‌شود. رسوب از معضلات مخربی است که این صنایع را درگیر خود ساخته است.
یکی از گروه‌های بزرگ رسوبات، رسوب های ناشی از آب می‌باشد.
آب توسط خطوط لوله به سیستم‌های مختلف وارد شده و جذب یا دفع گرمای فرایند با آن انجام می‌گیرد.
آب دارای ترکیبات متنوع معدنی و آلی است که برخی از این ترکیبات مانند کربنات‌ها ، بی‌کربنات‌ها ، سولفات‌ها ، فسفات‌ها و… دلبل اصلی تشکیل رسوب می‌باشند.
برای جلوگیری از تشکیل رسوبات روش‌هایی وجود دارد اما با این وجود تشکیل رسوب در دیگ‌های بخار ، مبدل‌های حرارتی ، برج‌های خنک‌کننده ، چیلرها ، پمپ‌ها و دیگر تجهیزات مشاهده می‌شود.
ایجاد رسوبات در دیواره‌های فلزی که با آب در تماس هستند ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی از قبیل کاهش انتقال حرارت ، افزایش مصرف انرژی و از سرویس خارج شدن پیش‌بینی نشده‌ی تجهیزات گردد بشود.
آب ها با توجه به نوع املاحی که در آنها وجود دارد، گونه های مختلفی از رسوبات را ایجاد می کنند . این رسوب ها ساختار های متفاوتی از هم دارند. برخی از آنها ترد و شکننده و برخی دیگر بسیار سخت هستند.
برخی به راحتی از سیستم ها پاک می شوند و گروهی دیگر به سادگی قابل زدایش نیستند. انواع رسوبات علاوه بر کاستن راندمان دستگاه ها باعث ایجاد خسارت نیز می شوند .
کارآمدترین روش‌های رسوب‌زدایی
امروزه روش‌های شیمیایی ، کارآمدترین روش‌های رسوب‌زدایی و جرم‌گیری محسوب می‌شوند و عمدتا از ترکیباتی که دارای ساختار اسیدی هستند استفاده می‌شود.
در سیستم های تاسیساتی سیالات شامل: دیگ‌های بخار، مبدل‌های حرارتی ، تاسیسات برودتی ، برج‌های‌ خنک‌کننده ، رادیاتورها ، فن‌کوئل‌ها ، لوله‌کشی‌ها و … به سهولت می‌توان محلول دیسکلر را از منابع نگهداری آب ، منابع انبساط و کلیه نقاطی که آب در گردش است اضافه کرد.
نکته حائز اهمیت در هنگام رسوب برداری ، شیری رنگ شدن آب در زمان برداشتن رسوبات از جداره تاسیسات است که نشان از عملکرد خوب محلول است.
البته زلال و بی‌رنگ شدن آب پس از عملکرد کامل محلول می‌بایست صورت پذیرد که در غیر این‌صورت با توجه به محاسبه مقدار رسوبات که به صورت تخمینی و تقریبی است می بایست محلول بیشتری مورد استفاده قرار داد تا عملکرد محلول کامل گردد.
دیسکر با کیفیت خوب علاوه بر قدرت بالای رسوب زدایی حاوی نگهدارنده های قدرتمند برای پیشگیری از خوردگی در هنگام عملیات رسوب‌زدایی است.
وجود این مواد ضد خوردگی سبب می‌شود تا بتوان این ماده را ساعت های طولانی بدون کوچکترین نگرانی بابت بروز خوردگی بر روی فلزات در دستگاه با اطمینان خاطر به گردش در آورد.
کاربردهای دیسکلر را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:
زدودن زنگ و رسوب از روی دستگاه‌های اندازه‌گیری، آب‌گرمکن های آب ، مبدل های حرارتی ، کندانسورها ، کوپل‌های سرمازا ، ژاکت‌های آب موتورهای دیزلی و بنزینی
زدودن زنگ و خوردگی از روی وسایل و قطعات آهنی
زدودن زنگ و رسوب از رادیاتور خودرو
برای تهیه این محصول راههای ارتباطی پرک شیمی را دنبال کنید .​​​​​​​

​​کاربرد رسوبگیر مایع ( دیسکلر )

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش