پر استیک اسید محلولی بی رنگ است از 5 تا 15 درصد ، پر استیک اسید محلول در آب است که با توجه به طیف وسیع فعالیت شیمیای خود توانایی از بین کلیه اشکال میکروبی را داراست . کاربردهای پر استیک اسید عبارتند از ضدعفونی نهایی و رسوب زدایی در سیستم های داخلی (CIP/COP) در کلیه صنایع غذایی ، حذف لایه ی میکروبی بیوفیلم در صنایع غذایی ، تصفیه آب ، صنایع لبنی ، صنایع گوشتی و پروتئینی ، کنسروسازی ، دامداری و دامپروری و . . .
این محصول با توجه به عدم باقیمانده سمی و نداشتن کف ، نیازی به آبکشی نهایی ندارد . این محصول در شرکت پرک شیمی با خلوص های متفاوت از 5 تا 25 درصد ، مطابق نیاز مشتری در گالن های 1 لیتری ، 10 لیتری و 20 لیتری عرضه میگردد . 

پراستیک اسید صنعتی

پر استیک اسید 15% | ضدعفونی کننده قدرتمند 

محلول گندزدا و ضد میکروب سطوح

ضدعفونی کننده فوق العاده قدرتمند

اطلاعات کلی درباره پراستیک اسید
پراستیک اسید ، عامل اکسیدکننده ی بالقوه ای متشکل از هیدروژن پراکساید و استیک اسید است که به سادگی در آب حل شده و به فرآورده های جانبی غیر سمی و بی خطر – آب، استیک اسید و اکسیژن – تجزیه می‌شود.مکانیزم عمل پراستیک اسید، اکسیداسیون می باشد؛ در واقع، این ماده، غشای بیرونی سلول های باکتریایی، اندوسپورها، مخمرها و اسپورهای کپک را اکسید کرده و به این ترتیب، عمل ضدعفونی را انجام می دهد. این بدان معناست که این ضدعفونی کننده، علاوه بر از بین بردن بسیاری از میکروارگانیسم ها، قادر به نابودی اسپورها نیز می باشد.

​​​​اطلاعات کلی

پراستیک 15 درصد با کیفیت

​​پراستیک اسید (Peracetic acid) دارای فرمول شیمیایی یا مولوکولی C2H4O3 و جرم مولی 76/05 ماده ای بی رنگ است که با بوی تند قابل تشخیص برای کارشناسان این حوزه است و حتی مردم عادی می باشد . این ماده ارزشمند با نام های تجاری گوناگونی شناخته می شود که یکی از این نام ها پروکسی استیک اسید می باشد . پراستیک اسید ضمن اینکه ضدعفونی کننده و گندزدای قدرتمندی است ، در گرید ضدعفونی کننده های مواد غذایی قرار دارد . از این رو بیشتر با دستگاههایی که سر و کار آن ها با مواد غذایی همچون مخازن لبنیات ، پرکن ها ، دستگاههای پاستوریزاتور و سردخانه های غذایی ، دستگاههای خورد کن و بسته بندی میوه و سبزیجات است ، ارتباط بیشتری دارد . 
اما موارد ذکر شده مشخصه های کاری گرید غذایی پراستیک اسید است که قاعدتا نیاز به دوز مشخصی دارد . لذا این ماده در گرید صنعتی هم قرار می گیرد و در مواردی همچون تصفیه آب و فاضلاب کاربرد دارد ، یعنی به نوعی این ماده در سلامت محیط زیست هم نقش بسزایی را ایفا می کند . همچنین در کشاورزی برای ضد عفونی کردن آب و خاک و در گلخانه ها برای پایین آوردن درصدی از مشکلات و بیماری های گلخانه ای استفاده می شود ، ضمن این که در بیمارستان ها برای ضدعفونی کردن و از بین بردن برخی چالش های بیمارستانی همچون نابودی میکروب ها ، باکتری های زیان آور و مشکلاتی که در اثر زباله های بیمارستانی به وجود می آید استفاده می گردد ، تمامی میکروارگانیسم هایی که گفته شد با اطمینان زیاد از بین خواهند رفت . این ضدعفونی کننده قدرتمند بدون نیاز به آبکشی در مرحله پایانی ، جای خود را در میان محبوب ترین ضدعفونی کننده های دنیا تثبیت کرده است . از این ماده حتی در صنعت نفت و گاز هم استفاده می شود که اگر تمایل به کسب اطلاعات در این باره داشتید ، مختصری درباره کاربرد پراستیک اسید در صنعت نفت و گاز برای شما علاقه مندان گرداوری کرده ایم . 
اثبات قدرتمند بودن پراستیک اسید امری بدیهی است و گواه این موضوع ، تضمینی است که سازمان بهداشت جهانی یا FDA به استفاده کنندگان این ماده داده است ، این محصول توانسته است با تکیه بر مهر تضمینی از طرف این سازمان با خیال راحت مرزهای قدرت را بپیماید و در صدر بهترین مواد ضدعفونی کننده سطوح ، میوه و سبزیجات قرار بگیرد و با توجه به اهمیت ضدعفونی کردن میوه و سبزیجات و گندزدایی آن ها و با تجربه ای که مردم از این ماده پیدا کرده اند ، توانسته محبوبیت بسیاری در کشور ایران هم پیدا کند ، بطوری که در ضدعفونی کردن گوشت ، مرغ و تخم مرغ هم از آن استفاده می شود .
همانطور که بسیاری از شما می دانید ، در اپیدمی کوید 19 ، پراستیک اسید خیال بسیاری از مردم را از بابت ویروس کرونا راحت کرد و فروش این ماده در دوران موج فراگیر کرونا به حداکثر ممکن رسید و در زمینه ضدعفونی کردن سطوح ، میوه و سبزیجات ، خود را به اثبات رساند . البته این فقط بخشی از کارایی عمومی بود که اکثریت مردم با آن سر و کار داشتند . اما پراستیک اسید قدرتمند و آنتی باکتری اثبات شده ، قابل استفاده بسیاری از شرکت ها و ارگان های دولتی و خصوصی نیز بوده است همچنین در کارخانه های بزرگ می توان با این ماده یک فرآیند CIP را با اطمینان به پایان رساند .
پراستیک اسید در زمینه ضدعفونی کردن مواد غذایی به مراتب از کلر قدرت اثر بخشی بیشتری دارد و در قیاس با هیپوکلریت ها فعال تر است و این نیز دلیلی برای این موضوع است که پایه بسیاری از موارد بهداشتی غذایی و بیمارستانی قرار گیرد .
در رابطه با گواهی FDA و بر اساس معیارهایی که سازمان بهداشت جهانی برای استفاده از پراستیک اسید تایید کرده است ، استفاده از این ماده را طی موارد زیر تایید می کند :

  • استفاده از این ماده در تماس با مواد غذایی مثل فرآیند های غذایی لبنی بدون مشکل است .
  • دوزهای معرفی شده این سازمان ، کاملا منطبق با استانداردهای گفته شده است و نیاز به آبکشی نهایی ندارد .
  • از پراستیک اسید می توان با اطمینان برای ضدعفونی کردن میوه و سبزیجات و بدون شستشو ثانویه استفاده کرد .
  • این ماده با توجه به پراکسید هیدروژنه بودن ، قادر است تا 8 ساعت اثرگذاری مداوم داشته باشد و محافظت از سطوح را در دایره تاثیرگذاری خود دارد و این یک برتری نسبت به ضدعفونی کننده های بر پایه الکل است که در لحظه ، فرآیند ضدعفونی را انجام می دهند .
​​​​​​​ این ماده نه تنها در صنایع غذایی ، لبنی و صنعتی استفاده دارد ، بلکه در اماکن عمومی و منازل نیز بصورت های ضعیفتر اما با همان تاثیر گذاری استفاده می شود . 
​​​​​​​

کاربرد

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​کاربرد اصلی این ماده، در صنعت فرآوری و حمل و نقل مواد غذایی، به عنوان بهداشتی کننده ی سطوح در تماس با مواد غذایی، و به عنوان ضدعفونی کننده برای میوه ها، سبزیجات، گوشت و تخم مرغ می باشد. پراستیک اسید همچنین می تواند برای ضدعفونی کردن آب به منظور سیرکوله کردن مجدد، به کار برده شود. مصارف دیگر پراستیک اسید عبارتند از: حذف رسوب، متوقف کردن جریان بوی تعفن و زدودن بیوفیلم ها از سطوح در تماس با مواد غذایی . به علاوه، این ماده، به منظور بهبود نشاسته ی غذایی از طریق اکسیداسیون ملایم نیز کاربرد داشته و به عنوان سفیدکننده نیز به کار می رود.
لازم به ذکر است که پتانسیل اکسیداسیون و قدرت اثر پراستیک اسید، بیشتر از ضدعفونی کننده هایی است که بر پایه ی کلر می باشند. علاوه بر این، ترکیب پراستیک اسید و هیدروژن پراکساید، فعال تر از هیپوکلریت ها می باشد. به همین جهت، این ماده نه تنها پایه ی اصلی و پرکاربرد بسیاری از ضدعفونی کننده های رایج در صنعت غذا می باشد؛ بلکه مصارف بیمارستانی این ماده به عنوان ضدعفونی کننده و گندزدا قدرتمند نیز همواره رو به افزایش است . جهت دریافت این محصول با بهترین قیمت و دریافت اطلاعات کلی از شرکت پرک شیمی تماس حاصل فرمایید .

جهت دریافت جدول عمومی ، روش و مقدار مصرف ( روش و مقدار مصرف پراستیک اسید 15% ) کلیک بفرمائید .(MSDS) دریافت برگ اطلاعات ایمنی پراستیک اسید

سخن پایانی

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش